V dětství jsem velmi často trávila volné dny a prázdniny u babiček na venkově. Tady jsem začala objevovat krásu přírody a zejména krásu květů všeho druhu. Dodnes nemohu zapomenout vůni lip u jedné babičky v parku nebo rozkvetlé louky u babičky druhé. Později mě tento obdiv přivedl ke studiu aromaterapie na Institutu aromaterapie v Praze a velkému zájmu o bylinky a jejich blahodárné účinky pro naše tělo.

Přestože jsem se po gymnáziu dala na studium chemie na VŠCHT v Praze a Pardubicích a načas se vzdálila svým malířským touhám, nakonec jsem se k nim vrátila a už u nich zůstala.

Kreslila jsem od dětství s mým tatínkem, který byl mým prvním učitelem, i když sám byl také amatér. Jak jinak, na mých kresbách se často objevovaly květy a byliny. Malbě jsem se pak začala věnovat až v dospělosti, s různými kratšími i delšími přestávkami. Posledních deset let však maluji neustále. Právě před deseti lety jsme se s kamarádkami rozhodly navštívit kurz kresby pravou mozkovou hemisférou v malířské škole Serafin. A tento počin odstartoval moji nekonečnou cestu malířským uměním. V Serafinu jsem se pak postupně seznamovala s různými technikami a prohlubovala si jejich znalost (pastelky, suchý pastel, akryl).

V Plzni jsem navštěvovala malířský ateliér Petry Horákové a také jsem studovala interiérový a exteriérový design na Ústavu umění při Západočeské univerzitě.

Po návratu do Prahy jsem se o to více vrhla do malování. Tentokrát to byla olejomalba, která se mi stala velkou láskou, ale i vynikající psychoterapií a pomohla mně zvládnout některé nelehké životní situace. Stále jsem však hledala nějakého učitele, jehož styl by mi byl blízký. Až jednoho den jsem konečně objevila na YouTube toho pravého. Byl jím Gary Jenkins ze Sedony v Arizoně. Přihlásila jsem se do jeho školy Farbi Flora nedaleko Berlína, kde jsem absolvovala studium olejomalby květin technikou alla prima (kurz pro lektory této techniky). A po skončení studia jsem se s kamarádkou a spolužačkou Barbarou rozhodla odjet do Sedony a soukromě studovat u Garyho Jenkinse. Nejen samotné malování s mistrem, ale i pobyt v nádherné umělecké Sedoně byl pro mě nezapomenutelným zážitkem, zážitkem na celý život.

Důležitým mezníkem bylo také seznámení s americkou malířkou Nancy Medinou z Texasu ( nyní žije a pracuje v Coloradu Springs ). S ní jsem v kontaktu až doposud a je pro mě velkou inspirací, za což jí patří mé veliké díky.

Ve Výtvarném ateliéru Malování Kreslení Ing. arch. Niny Hedwic Hrdinové v Praze pod vedením Josefa Šmída jsem se věnovala akvarelové malbě, která mi v poslední době učarovala.

Vzhledem k tomu, že jsem se po určitou dobu ve svém životě zabývala i terapiemi (aromaterapie, Bachova terapie, reflexní terapie), jednoho dne mi najednou přišlo samozřejmé spojit terapii, malování květin a design v jedno. Poslední roky se snažím tímto spojením o harmonii těla, mysli i životního prostoru nejen u sebe, ale i u svých kamarádů a známých.